Roland Kasela: “Palun vabastage plats!”

Otsustasin kandideerida selle aasta kohalikel valimistel, kuna head tuttavad Margus Ivask ja Fred Koppel liitusid Isamaa nimekirjaga. Olen tohutu meeskonnatöö fänn, juurutanud seda oma ettevõttes pikki aastaid ja näinud sellest tõusvat kasu. Meeskonnatöö võtab maha tohutu ainuisikulise vastutuse, on lõbus, teadmine akumuleerub. Sellel on palju eeliseid. Seega nägin, et on võimalik tekitada meeskond, kellega on lihtne suhelda. 

Samuti on mul mõnda aega olnud huvi päriselt aru saada, mis elukas see valla juhtimine võrreldes ettevõtte juhtimisega on. Olen pidanud pikki vaidlusi elupõliste poliitikutega teemal, kas riiki või valda saab juhtida samuti nagu äriettevõtet. Ja enamuses olen jäänud eriarvamusele, kuna tavaliselt mulle väidetakse, et valla juhtimine on midagi palju müstilisemat ja keerulisemat. Isiklikult ma sellesse üldse ei usu. Usun, et riigi/ või valla juhtimine on oma loomult samasugune nagu inimeste juhtimine ühiste eesmärkide suunas.

Esimesed muljed valimiskampaaniast on mulle isiklikult olnud pettumus, kuna minu jaoks on liialt palju süüdistavat ja emotsionaalset suhtlemist. Ettevõtluses olen alati eemale hoidnud emotsionaalsetest partneritest, kuna ei leia, et äris emotsioonil oleks mingit põhjendatust.
Kasumit taotleva ettevõtte ainus eesmärk on teenida teatud aja jooksul teatud kasumit ja siin pole tegemist mingi emotsiooniga, vaid see on puhas matemaatika. Ka suhtlemisraskused jm sellised “pehmed väärtused” on võimalik ümber alati hinnata rahasse. Selline lähenemine võimaldab alati jääda viisakaks ja uksed avatuks järgmisteks koostöödeks.

Valimisliidu või poliitilise jõu ainus eesmärk on saada võimule, et siis realiseerida oma vaateid ja kindlustada võimu. Saavutada seda läbi vastandumise ja teiste halvustamise on sisuliselt sama kui äris maha teha konkurendi toodet või teenust.
Ettevõtluses on selline müük tõsine igand, kuna kliente, kes sellist partnerit valiks, sisuliselt pole. Alateadlikult eeldatakse, et see, kes räägib teistest halba, võib seda teha üks hetk ka kliendi suhtes.
Kuidas on võimalik, et poliitilises konkurentsis loodetakse, et selline meetod endiselt toimib? See viib mind järelduseni, et poliitikas on palju inimesi, kellel puudub reaalne ettevõtluse kogemus, ehk elupõliseid poliitikuid, kes lihtsalt on harjunud, et nii peabki olema, kuna on alati nii olnud.

Osad põlised poliitikud on aga aru saanud, et vastandumine on üks võimalus pildis olla ja teevad omavahelist sõnasõda tahtlikult, olles selles varem omavahel kokku leppinud. Püüdsin ühte tuttavat poliitikut sellise tegevuse juurs ohjeldada, aga siis selgus, et tegelikult nad omavahelises eravestluses oponendiga koos naeravad avalikus diskussioonis toimuva üle. See on siis midagi kartellikokkuleppe sarnast.

Eelnevast johtuvalt tundub, et Elva vald võidaks, kui valitud saaks võimalikult uus seltskond, kes pole veel üksteisele halvasti ütelnud ja loodetavasti ei ütle ka tulevikus. Selle tulemus on puhtalt efektiivsus.
Eriti hea oleks, kui oleks otsuste juures rohkem inimesi, kes on olnud edukad näiteks ettevõtluses, sest terves konkurentsis tuleb raha alati sinna, kus on rohkesti tehtud õigeid otsuseid. Ja kui omavalitsusesel on rohkem ressursse (raha), on seal elavate inimeste elukeskkond parem. Nii lihtne see ongi.

Loe Rolandi ideedest lähemalt tema profiili juurest!

Sina oled see, kes lõpuks otsustab, kas asjad muutuvad paremuse poole!

Selleks, et Elva vald areneks ja muutuks elukeskkonnana järjest paremaks, saad sa teha kolme asja:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel) ja hääleta Sulle sümpaatse Isamaa Elva kandidaadi poolt
2) jaga oma arvamust, seisukohti ja ettepanekuid Isamaa Elva valla meeskonnaga