Isamaa alustas konsultatsioone ujula ehituseks spordihoone juurde

Ujula ehitamine Elva spordihoone juurde era- ja avaliku sektori koostöös on realistlik, kirjutab ettevõtja ja Elva vallavolikogu liige Meelis Karro (Isamaa kandidaat nr 260 Elva vallas).

Olen volikogu liikme kandidaadina konsulteerinud kahe investoriga, kel on suur huvi PPP (public-private partnership) projektina rajada Elva spordihoone juurde ujula koos SPA ja  majutusega. See on ujulale parim koht ning seda soovivad ka Elva elanikud.

Konsultatsioonide tulemusena on saanud kinnitust, et alusetu on Elva vallavalitsuse väide, nagu oleks projekt erasektorile meelepärane ainult sellisel juhul, kui ehitada saaks Verevi randa. Jutt tõsisest investorite otsimisest vallavalitsuse poolt on osutunud alusetuks sõnakõlksuks. Spordihoone juurde ujula rajamiseks on erainvestoritel huvi täiesti olemas ning teeme omalt poolt kõik, et see plaan saab ka teoks.

On vastuvõetamatu, kuidas praegune vallavõim on ujula teemaga toimetanud. Kohalike elanike soove ja arvamusi on seejuures julmalt eiratud. Inimestele armsasse Verevi randa, mis on üks Elva suuremaid tõmbenumbreid, ei tohi mingil juhul ehitada betoonkuubikut, mille rajades hävitataks meie kaunis järverand. Rääkimata sellest, et sinna senise vallavõimu poolt kavandatud suplusvannike ei täida vallaelanike vajadusi. Meil on vaja täismõõtmetes ujulat, kus oleks ruumi treenijatele ja kus saaks korraldada ka võistlusi.

Elva inimesed vajavad korralikku ujulat, mitte suplusvanni 

Elva valla Isamaa kandidaadid ei luba mingil juhul Verevi randa täis ehitada. Oleme seisnud detailplaneeringu kehtestamise menetluse alustamisest saadik selle vastu. Hoidsime ära Verevi ranna krundi koormamise võimaliku hoonestusõigusega, kuigi vallavõim surus seda meeletu kindlusega peale.

Meie soov on, et ujula ehitataks spordihoone juurde ning rajatav ujula oleks kindlasti vastavuses tänapäevaste vajadustega. Ei ole mõtet ehitada pisikest säästuvarianti, vaid panustada pigem suuremalt, sest nii tõuseb tulevikus ujulast ka rohkem kasu.

Tartumaal on ujulatest suur puudus. Ainukesed ujulad asuvad Tartu linnas ning seal ei jätku kõigile soovijatele piisavalt ujumisaegu. Praegu käivad Elva kooliõpilased ujumist õppimas Tartus ning tundide logistiline korraldus on tülikas. Oma kodulinnas ujumisoskuse kättesaamine oleks kordades mugavam kõigile – lastele, lapsevanematele, õpetajatele.

Veel avaks korraliku ujula olemasolu võimalused oma ujumiskoolkonnale aluse panemiseks. Siin saaks korraldada rahvusvahelisi võistlusi. Gümnaasiumi juures olev ujula oleks ka lisaargument, miks tulla õppima just Elvasse.  

Mõistagi ei ole ujulast kasu vaid koolilastele, vaid see muudaks Elvat kodupaigana ka kõigile teistele vallaelanikele atraktiivsemaks. Siin saaks pakkuda treenimis- ja lõõgastusvõimalusi kõigile soovijatele ning piisava suurusega ujulas on ruumi teha seda mitmekesiselt. Küllap leiduks peresid, kellele aastaringne ujumisvõimalus oleks just argumendiks tulla elama Elvasse.

Usaldage valimistel oma hääl Isamaa nimekirja liikmetele, et saaksime täide viia Elva valla inimeste pikaajalise unistuse ujulast spordihoone kõrval!


KES ON MEELIS KARRO?

Meelis Karro on sündinud ja elanud Elvas. Hariduselt omab ta Eesti Maaülikooli kinnisvara planeerimise ja hindamise erialal. Igapäevaselt tegeleb energiasäästu valdkonnas.
Meelis Eesti Maaülikooli vilistlaskogu liige ja kuulunud pikalt LIONS liikumisse.
Vabal ajal tegeleb ta palju spordiga ja on tervislike eluviiside suur austaja. Lisaks on ta 14-aastase poja ja 12-aastase tütre isa.
Meelis kandideerib Elva vallas Isamaa ridades, kandidaadi numbriga 260.

Sina oled see, kes lõpuks otsustab, kas asjad muutuvad paremuse poole!

Selleks, et Elva vald areneks ja muutuks elukeskkonnana järjest paremaks, saad sa teha kahte asja:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel) ja hääleta Sulle sümpaatse Isamaa Elva kandidaadi poolt
2) jaga oma arvamust, seisukohti ja ettepanekuid Isamaa Elva valla meeskonnaga