Kõige energiarikkam kandideerijate nimekiri Elva vallas on Isamaal

Septembri alguses avaldas Elva valla valimiskomisjon eelolevatel kohalikel valimistel kandideerijate nimekirjad. Volikogu 29 kohale pretendeerib 160 inimest 5 valimisnimekirjas. Võrreldes 2017. aasta valimistega on kandideerijate hulk vähenenud viiendiku võrra.

Ootus, lootusetus, lootus

Kutsudes valla praeguse juhtimise suhtes kriitilisi inimesi kandideerima Isamaa nimekirjas hakkas kiiresti kõlama korduv mõttemuster: ootus, et vald peab muutuma, ja lootusetus, et niikuinii midagi muuta ei õnnestu!

Inimeste ootused on seotud lihtsate asjadega: energilisem, säravam ja inimlähedasem juhtimiskultuur, Verevi kaldapealse täis ehitamise laadsete rumaluste ärahoidmine, poliitiliste toiduahelate ja ringkäenduste lõpetamine ja muidugi kõik vallavalitsusele siiani üle jõu käivad “tuhat tegemata pisiasja” – alustades teepeenarde korrashoiust ja lõpetades tühjade lillekastidega.

Kui dikteerida võimu nii pikalt nagu seda on Elva vallas ja linnas teinud Reformierakond, on olukorra muutmiseks vaja väga suurt jõudu ja koostöötahet inimeste poolt, kes soovivad paremat valda. Otsus ja valmisolek koostööks sündis raginaga, nagu murraks vesi läbi paisu, et tuua kuivanud maale värskendust.
48 inimest üle kogu valla on tänaseks koondunud Isamaa nimekirja – pikimasse valimisnimekirja Elva vallas. See on kinnituseks, kui väga oodatakse vallas muutust.

Mitmekülgsus ja kompetentsus

Võib liialdamata öelda, et Isamaa nimekirjas on väga tugevalt esindatud kompetentsid ja hoiakud, mida on vaja särava ja eduka valla ülesehitamiseks. Piirkonnad on tugevalt esindatud: Maigi Keerd (Kaarlijärve, Rannu), Margus Reinoja ja Raimond Pihlap (Vellavere), Agu Kasetalu ja Mati Miil (Konguta), Vahur Jaakma (Puhja). Vallakeskuse esindajatest tuleb kindlasti ära märkida kodanikuühenduse Ühiselt Edasi juhtfiguurid Madis Ess, Fred Koppel ja Toomas Laatsit ning Elva fänn ja FB grupi “Elva linn vanadel fotodel” eestvedaja Inna-Inga Kalmus. Nimekirjas kandideerib spordivaldkonna tegijaid (Geil Siim, Ergo Tamm, Margus Ivask), pedagooge (Ülla Napp) ja ettevõtjaid (Meelis Karro, Tõnu Aigro, Kristo Frei). Jätkata võiks pikalt.

Värskelt on kohalikku poliitikasse sisenenud treener ja spordijuht Marek Pihlak, kogukonnaelu eestvedaja Kristina Ermel ja siinkirjutaja, kultuurikorraldaja Juhani Jaeger. End seni oma elualal teostanud inimesed on nüüd valmis rakendama oma teadmisi ja elukogemust valla teenistusse. Kokkuvõttes iseloomustab nimekirja mitmekülgsus ja kompetentsus. Meie hulgas on visionääre ja ärategijaid ning laialdaselt kogemusi erinevatelt elualadelt. Asju, mis tuleb Elva vallas kiiresti ära teha on palju ja meie käed sügelevad. Verevi rand ja järv ootavad päästmist, lastega pered tasuta lasteaiakohti, kogu vallarahvas ujulat spordihoone juurde. Maapiirkondade elanike suust kõlab refräänina: hea vald tähendab meie jaoks korras ja hooldatud teid.

Meie – 48 Isamaa kandidaati, üheskoos kogukonnaga – teeme valla avaramaks, inimlähedamaks ja energilisemaks kui ta on täna!

Sina oled see, kes lõpuks otsustab, kas asjad muutuvad paremuse poole!

Selleks, et Elva vald areneks ja muutuks elukeskkonnana järjest paremaks, saad sa teha järgmist:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel, mis algab 11. oktoobril) ja hääleta Sulle sümpaatse Isamaa Elva kandidaadi poolt
2) anna oma ideedest teada Isamaa Elva meeskonnale