Maigi Keerdi avalik kiri Elva vallavalitsusele

“Nii vaikseks kõik on jäänud, su ümber ja su sees…”

R. Rannap/ E. Enno/ Ruja

Elva valla ääremaid iseloomustavad tuttavad nukrad laulusõnad. “Mister Armanid” ja parketikõlbulik seltskond on meist, järveäärsetest vallakodanikest valgusaastate kaugusel.

Siin, Elva valla läänepoolsetes külades värsket järveõhku sisse hingavad inimesed on meie valla armsad elanikud, nagu iga teinegi. Aga mida tähendab vallavalitsuse jaoks see, et kuskil on ka äärealade elanikud? Pole liialdus, kui väita, osad meie külas ei teagi, kes on vallavanem. Pole kuulnud pole näinud. Ja valla poolt vaadates oleme meie sama nähtamatud.
Mis sein see küll lahutab suurvalla suurmehi ja külarahvast, et mu kallite kaaskondlaste mured on jäänud vastuseta justkui lihtrahva hääl revolutsioonieelsel Prantsusmaal?

On tehtud avaldusi ja pöördumisi suursugusele valitsusele, aga neile isegi ei suvatseta vastata. Probleemid ja mured ise on nii inimlikud ja lihtsakoelised: soovime tolmuvaba teekatet, kergliiklusteid, valla vara hooldamist ja kasimist, palun märgake meid! Kas pole turvalisus ja kord siis loomulik, mida vallalt oodata?

“Puhka Eestis – Elva valla eri”

Nii sõidavad puhkajad meie külade vahel suvi läbi, suured tolmupilved sabas ja inimeste talusid reostamas. See pole puhkajate süü. See on valla tegemata töö.
Maal tegeletakse ikka ellujäämiseks põllumajandusega ja kasvatatakse erinevaid aiasaadusi, see ei peaks olema mingi üllatus. Kujutage nüüd ette, head linnades elavad vallavalitsejad, kuis terve kuuma ja kuiva suve lendab küla vahel tolm ja rikub saaki – olgu siis maasikaid, sõstraid või astelpajumarju! Teile ei meeldiks turult osta marju, mida süües liiv hamba all krigiseb. Meile ka ei meeldi.
Võrtsjärve ääres asub kaunis Tamme paljand, renoveeritud ja korrastatud talud ja veski – imelised vaatamisväärsused. Ainult see  pagana tolm… 

Otsige ja pakkuge lahendusi! Täna vaatab vallamajast vastu ainult ametnike eneseimetlus. Elva vald ei ole ainult Elva linn! Kuulake meie muresid ja vastake meile, sest meie ju oleme teie valijad ja tahame teid usaldada!

Sina oled see, kes lõpuks otsustab, kas asjad muutuvad paremuse poole

Selleks, et Elva vald areneks ja muutuks elukeskkonnana järjest paremaks, saad sa teha kolme asja:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel) ja hääleta Isamaa Elva kandidaadi poolt
2) jaga oma arvamust Isamaa Elva meeskonnaga
3) kui oled eriti aktiivne ja tahad Elva valla arengusse isiklikult panustada, siis liitu Isamaa Elva valimismeeskonnaga

Maigi Keerd elab Kaarlijärve külas,
on Rannu kooli vilistlane,
eluaegne Elva valla elanik ning
kandideerib kohalikel valimistel
Isamaa Elva valla nimekirjas.