Isamaa Elva vallavanema kandidaat on Juhani Jaeger

Isamaa Elva osakonna juhatuse otsusega on Isamaa valimisnimekirja esinumber ja Elva vallavanema kandidaat kohalikel valimistel Juhani Jaeger.

Osakonna esimehe Vahur Jaakma sõnul vajab Elva valla juhtimine värskust, mida saab tuua uus vaade uutelt inimestelt. “Jaeger on kohalikus poliitikas uus tegija. Kultuuriinimese ja kauaaegse Elva elanikuna saab ta tuua valla juhtimisse avaramat vaadet, energiat ja inimlähedust, millest tunneme viimasel ajal väga puudust,” märgib Jaakma. Näidetena toob Jaakma esile koalitsiooni täieliku ignorantsuse kohalike elanike kriitika suhtes Verevi rannaala detailplaneeringule, valla äärealade elanike vajadustega mitte tegelemise, aga ka vajakajäämised elementaarsetes asjades, nagu teepeenarde suvine hooldus.

“Verevi kaldapealse täis ehitamist mina vallavanemana ei luba,” kinnitab Jaeger, lisades, et rannaala ehitusmahtude suurendamine kevadel protestide kiuste kinnitatud detailplaneeringuga tuleb tagasi pöörata.

Jaegeri sõnul lasub uuel vallavalitsusel väljakutse taastada inimeste usaldus ühinemise järel tekkinud Elva valla ja selle juhtorganite vastu. “Valda viib edasi loovus, mitte loosungid. Arengukavadest ja bürokraatiavahust jääb väheks, kui vallajuhid ei suuda inimesi inspireerida,” lisab Jaeger. Vallavanemana on tema esimesed sammud valla äärealade tagasitoomine otsustajate ringi, spordihoone juurde ujula ehitamise algatamine ning ettevalmistused hariduslinnaku ja loovuskeskuse rajamiseks.

Juhani Jaeger (sünd 1976)

• kultuurikorraldaja, Tartu Jaani kiriku tegevjuht (2005-2019) ja programmijuht (2019-2021), Festivali Hingede öömuusika, kontserdisarja Tornimuusika jt kultuurisündmuste algataja ja produtsent
• vabakutseline laululooja ja copy-writer, ansambli Vinland algataja, Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu liige
• ISAMAA Erakonna liige (al 2000) ja Riigikogu Isamaa fraktsiooni poliitiline nõunik (al 2019)
• Elva Jahiseltsi liige
• Elva elanik aastast 1996