#1: Ujula spordihoone juurde

Juhani Jaeger, Isamaa

Ma tahan, et Elva vald vaataks tulevikku igal oma saamul. Vallakeskus Elva linn on tänavu Euroopa spordilinna staatuses, kuid oma identiteedilt spordiga seotud juba pikka aega. Mis saab peale spordilinna aasta lõppu?

Eilne päev:
Elva vald vajab 4-rajalist ujulat

Ujula ja Verevi rand on spordilinna temaatika osa. Ujula ehitamisel, nagu kõiges muuski, tuleb luua uusi võimalusi tulevikuks, mitte lohiseda oma otsustega sabas tänastel vajadustel.

Palju paksu verd tekitava Verevi rannaala detailplaneeringuga kavandatav 4 ujumisrajaga ujula on napis kooskõlas tänaste vajadustega, või jääb neile alla. Kui meie valla koolilapsed saavad ettenähtud mahus ujumistunnid, sportlased vajalikud treeninguajad ja vallaelanikud – peredest pensionärideni – soovitud ujumisvõimaluse, siis selline inimhulk nii väikesesse ujulasse enam mõistlikult ei mahu. Eriti arvestades asjaoluga, et planeeringuga kavandatav SPA peaks tooma siia kanti ka inimesi väljastpoolt valda.

Homne päev:
8-rajaline ujula loob vallale uusi võimalusi

Vahevariant 4- ja 8-rajalise ujula vahel on ka 6 rada. Selline maht oleks kooskõlas valla õppeasutuste, sportlaste ja ujumisharrastajate vajadustega ning omaks ka kasvureservi. Täiendavaid võimalusi see aga ei loo. Järgides vallavalitsuse plaani ehitada ujula Verevi ääde, on aga kriips peal sellelegi vahevariandil: üle 4 raja Verevi äärde ei mahu.

Kui ehitame Elvasse ujula, millel 8 ujumisrada, avab see hoopis uued võimalused. Valla koolilaste, sportlaste ja elanike vajadused on varuga täidetud. Lisaks on ujulal piisavalt reservi, et võtta vastu spordilaagreid, aga ka täisvalmidus lühiraja ujumise võistluste vastuvõtmiseks.

Visioon: Spordihoone juurde on rajatud ujula 8-rajalise basseini, lastebasseini ja publikutribüüniga

Kasu uuest ujulast ulatub kaugemale tänaste ja homsete vallaelanike, sportlaste ja õpilaste vajaduste rahuldamisest. 8-rajalise basseiniga ujula on uus põhjus külastada Elva valda, korraldada spordivõistlusi ja laagreid. See on arengutõukur, millest võidab siinne ettevõtlus ja kogukond. Ujula ehitamiseks vajalik investeering on Elva vallale jõukohane. Ujula haldamise kulud ja tulud on eelarveaasta lõikes tasakaalus.

Transport ujulasse

Ujula on mõeldud iga vallaelaniku rõõmuks. Selleks et parandada inimeste võimalust ujula külastamiseks, tuleb arendada vallasiseseid ühistranspordi võimalusi.

Ujula ehitamist spordihoone juurde saad toetada Facebookis lisades oma profiilipildile raami #elvaujula

FB pildiraami leiad siit:

http://www.facebook.com/profilepicframes