Mati Miil kritiseerib Elva valla raha raiskamist sisututele töökohtadele: palka saab mittemidagitegemise eest!

Juba poolteist aastat maksavad Elva maksumaksjad palka vallavalitsuse liikmele Toomas Paurile, kelle kohta kehtib väga tabavalt vanasõna: suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi, kirjutab Elva vallavolikogu liige, Mati Miil.

Paur maandus Elva vallavalitsusesse riigikogust. Ta ei ole meiekandi inimene ja teda ei seo Elva vallaga mitte miski peale erakondliku kuuluvuse. Tema töötasu on 700 € brutos ning ülesandeks vallavalitsuse istungitel ja otsustusprotsessides osalemine.

1.5 aastat “hoovõtmist”

Paberi peal näevad sellised tööülesanded päris soliidsed välja, kuid asja sisu on olematu. Väidetavalt tegeleb Paur külakogukondade murede lahendamisega ja teda olla nähtud mõnel koosolekul. Kokku on Pauri „tööpanus“ Elva vallavalitsemisse ca tund aega nädalas. Et sellise mittemidagitegemise eest korralikku palka makstakse, mille eest näiteks noorsootöötaja peab rasket tööd tegema terve kuu, on ennekuulmatu.
Asi on seda kurioossem, et Paur ise ei varjagi, et ta mitte midagi ei tee. Alles hiljuti tunnistas ta, et praegu, poolteist aastat pärast Elva valla palgale asumist, tegeleb ta endiselt hoo võtmisega.
Kaua võib? Lõputu hoovõtt on maksma läinud üle 12 000 €. Selle eest saab osta juba täitsa kobeda auto või remontida elamist. Paljud inimesed ei teeni kogu aasta jooksul rasket tööd tehes ka niipalju.

Paur on läbi elu olnud osav mees. Ta on kuulnud kõikvõimalikesse parteidesse vastavalt sellele, kust poolt tuul parasjagu puhub. Viimasel ajal siiski truuks jäänud Keskerakonnale.
Ameteid on Pauril olnud igasuguseid alates kolhoosi esimehest kuni pulmavanani välja. Poliitikas on mees olnud 20 aastat ning see talle sobib ka, sest jutt on tal poliitikule omaselt lai.

“Lõuna-Eestis nimetatakse taolist käitumist tema järgi lausa “paurimiseks”.”

Pauri pensionilisa võiks jagada tublide vallainimeste vahel, kes päriselt panustavad

Volikogus on Pauri-teemat ka arutatud, aga vastuseid pole. Minul puudub volikogu liikmena arusaam, mispärast vald sellist sooja kohta hoiab või millised on Toomas Pauri teened Elva valla ees, et just meie vald talle pensionilisa peab maksma.
Meil on vallas palju tublisid inimesi, kes võiksid saada kõrgemat palka Paurile makstava raha arvelt.

Või võtame kasvõi iga-aastase kaasava eelarve hääletuse, kus inimesed näevad suurt vaeva 15 000-euroste projektide nimel. Ma ei mõista, mis on meie vallas üldse taolise ametikoha mõte.
Ilmselgelt on selle pidamine vallavanem Heiki Hanseni poolt väga mõttetu juhtimisotsus. Seda enam, on täiesti kohatu pidada palgal inimest, kes ainult hoogu võtab ja mingit sisulist väärtust ei loo.

Sina oled see, kes lõpuks otsustab, kas “paurimine” peaks jätkuma ka pärast kohalikke valimisi!

Selleks, et sinu arvamus loeks, saad sa teha kolme asja:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel) ja hääleta Isamaa Elva poolt
2) jaga oma arvamust Isamaa meeskonnaga
3) kui oled eriti aktiivne ja tahad Elva valla elu paremaks muuta, siis liitu Isamaa Elva valimismeeskonnaga