Valimisliit “Ühiselt Edasi” ühendab kohalikel valimistel jõud Isamaaga

Kohaliku valimisliidu Ühiselt Edasi eestvedajad Toomas Laatsit, Madis Ess ja Fred Koppel kandideerivad kohalikel valimistel Isamaa nimekirjas.

Elva elu aktiivses kujundamises on Laatsit, Ess ja Koppel osalenud juba üle kümne aasta. Ess on tänane vallavolikogu liige, Koppel on olnud varasemalt aktiivne volinik ja volikogu aseesimees, Laatsit juhib tänast Elva linna piirkonnakogu. Muu hulgas on kolmik osaliselt tuumaks ka kodanikuühendusel Elva Elama. Viimase kaheksa aasta jooksul on tehtud palju Elva elukeskkonna paremaks muutmiseks, alates raudteejaama purskkaevu loomisest kuni lumekoristuseni Elva Kesk tänava jalgrattateelt, mida vallavalitsus ei nõustunud hooldama.

Ühised väärtused ja nägemus

Toomas Laatsiti sõnul on tal kujunenud arusaamine kummagi grupi lähedaste poliitiliste eesmärkide suhtes pikema aja jooksul: “Alguse sai lähenemine võitlusest Verevi liivaranna kaitsmisel täisehitamise vastu. Tutvudes nüüd Isamaa Elva valimisprogrammiga meeldib mulle nende soov vaadata Elvat nii tänaste probleemide kontekstis, kui ka pikas strateegilises vaates,” märgib Laatsit.

Madis Essi sõnul on selge see, et mingite asjade ära tegemiseks peab kogukond ise käe külge panema. “Kui ma vaatan näiteks asfaltteel laiutavaid hiiglaslikke porilompe, mida tänane võimuliit ei ole 4 aasta jooksul likvideerinud, siis on kindel, et ega need asjad muidu korda ei saa , kui tuleb valida uued tegijad valda juhtima,” põrutab Ess.

Ettevõtja Fred Koppel nõustub Essiga ja julgustab iga aktiivset inimest ja valimistel kandideerima. “Üle-eelmistel valimistel tegime ajalugu justnimelt tänu uutele kandidaatidele  ja mõtetele, mis tulid tavaliselt elvalastelt. Uus ühendnimekiri Isamaa on Elvas nüüd loomulikult valimiste favoriit ja läheme valimisi võitma!”, märgib Koppel. 

Isamaa esinumber Elva vallas, vallavanema kandidaat Juhani Jaegeri sõnul haakub liitujate meelsus hästi Isamaa sooviga tuua valla juhtimisse energiat ja õhinapõhisust. “Uued mõttekaaslased on juba kodanikualgatuse korras pannud valda kuhjaga teotahet. Kuna olen ise poliitikas uus ja vaatan asju idealisti pilguga, tekkis meie seltskondadel kiiresti sarnane arusaam valla tulevikust. Mis muud, kui paneme koos Elva valla elama,” avaldab Jaeger heameelt uute liitujate üle.

Erakonna ja kodanikuliikumise koostöö toob täiendusi ka eelolevate valimiste programmi. Nimekirja uute liitunute kaasabil täiendatud programmdokumendi plaanib Isamaa avaldada septembri alguses.

Sina oled see, kes lõpuks otsustab

Selleks, et Elva vald areneks ja muutuks elukeskkonnana järjest paremaks, saad sa teha kolme asja:
1) osale kohalike volikogude valimisel 17. oktoobril (või e- või eelhääletusel) ja hääleta Isamaa Elva kandidaadi poolt
2) jaga oma arvamust Isamaa Elva meeskonnaga
3) kui oled eriti aktiivne ja tahad Elva valla arengusse isiklikult panustada, siis liitu Isamaa Elva valimismeeskonnaga